Kompiuterinė dyzelinių variklių diagnostika

Kompiuterinė ECU (Engine Control Unit) dyzelinių variklių diagnostika - atsakinga ir sudėtinga paslauga, reikalaujanti aukštos automechaniko kvalifikacijos ir šiuolaikinės diagnostinės įrangos. Dyzelinio variklio diagnostika atliekama naudojant pažangius prietaisus ir techninę įrangą. Kaip rodo praktinė patirtis, automobilio variklio defektas atsiranda ne iškart, dažnai pradiniai požymiai juntami automobilio eksploatacijos metu. Laiku pastebėtas ir nustatytas gedimas apsaugos automobilį nuo rimtų gedimų, o automobilių savininkai išvengs neplanuotų ir didelių išlaidų.

 

Turime visas technines galimybes profesionaliai atlikti kompiuterinę  variklio diagnostiką, kuri padeda nustatyti problemines variklio vietas, surasti esamus gedimus ar būsimų gedimų priežastis. Nustatę variklio gedimus pasiūlome optimalius rastų variklio gedimų remonto būdus, vadovaujantis automobilių gamintojų nurodymais ir technologinėmis instrukcijomis.

Kaip atliekama kompiuterinė diagnostika?
Kompiuterinės automobilio diagnostikos metu prisijungiama prie automobilio elektroninių valdymo blokų ir matoma, kaip veikia visa elektroninė variklio valdymo sistema bei tam tikros variklio dalys. Diagnostikos metu galima aptikti tuos gedimus, kurie pasireiškia sutrikus tam tikriems variklio elektronikos komponentams arba atsiradus mechaniniams gedimams. Atlikus variklio diagnostiką, kompiuteris parodo išvadas, pagal kurias galima spręsti apie bendrą variklio būklę, būtinybę atlikti remonto darbus atskiriems mazgams arba agregatams.

  

Pagrindinis kompiuterinės variklio diagnostikos privalumas - nereikia ardyti variklio. Apie atsiradusius variklio gedimus signalizuoja prietaisų skydeliuose deganti lemputė "Check engine", tai reiškia, kad variklio sistemoje atsirado gedimas arba klaida. Daugelis automobilių savininkų klaidingai galvoja, kad atlikus tik kompiuterinę variklio diagnostiką bus pašalintos visos automobilio problemos. Diagnostinio prietaiso pagalba nustatomas galimas variklio gedimas, o po to seka veiksmai, kurie reikalingi pašalinti gedimą.

Plačiau apie kompiuterinę automobilio diagnostiką:
Techninės būklės ir gedimų nustatymas vadinama automobilio kompiuterinę diagnostika. Nepriklausomai nuo šiuolaikinių aukštų gamybos technologijų, periodiškai atsiranda įvairių gedimų, net naujų automobilių savininkai neapsaugoti nuo galimų variklių gedimų. Pasireiškus gedimui, pirmiausia iškyla du klausimai:
Kaip tiksliai ir greitai nustatyti variklio gedimo priežastį;
Kaip greitai ir kokybiškai pašalinti variklio gedimo priežastį.

Automobilių variklių gedimų diagnozavimui ir paieškai naudojame ne tik universalią diagnostinę įrangą “Bosch KTS 540”, bet ir dilerinio lygio įrangą, kuri yra skirta:
VAG ODIS - Audi, Škoda, Seat, Volksvagen VAG grupės automobiliams
ISTA RHEINGOLD - BMW, MINI grupės automobiliams
LEXIA 3 PP2000 - Citroen, Peugeot grupės automobiliams
GM GDS 2 - Opel, Saab grupės automobiliams
HONDA HDS - Honda grupės automobiliams
VCM IDS - Ford, Mazda grupės automobiliams
DAS XENTRY - Mercedes Benz, Smart, Fuso grupės automobiliam
JLR SDD - Land Rover, Jaguar grupės automobiliam
NISSAN CONSULT - Nissan grupės automobiliam
SDT II - Suzuki grupės automobiliam
TECHSTREAM - Toyota, Lexus grupės automobiliams
VIDA DICE - VOLVO grupės automobiliams